Leppneeme

Hara

Tapurla

TILGU

Ristna

TERE TULEMAST

MTÜ HARJU KALANDUSÜHING

                       Harju municipalities

MTÜ Harju Kalandusühingu e. Soomelahe lääneosa e. Harjumaa kalanduspiirkonna kohaliku algatusrühma tegevuspiirkond asub Harjumaa järgmiste omavalitsuste territooriumil: Padise, Keila, Harku, Viimsi, Jõelähtme ja Kuusalu vald, Paldiski, Maardu ja Loksa linn, kuid sinna ei kuulu otseselt Tallinn.

 Harju Kalandusühing moodustati 14.07.2008. a., kui vabatahtlik tulu mittetaotlev ühendus, kelle põhieesmärk on Harju kalanduspiirkonna säästev arendamine, tegevuspiirkonna strateegia väljatöötamine ning strateegia eesmärkide elluviimine.

Ühing on jaotatud osakondadeks, mis kattuvad tegevuspiirkonna omavalitsuse piiridega. Ühingu kõrgeim võimuorgan on üldkoosolek, igapäevaseid küsimusi lahendab 7 liikmeline juhatus.

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                image004 

 

USA Washingtoni osariigi kala- ja eluslooduse osakond on hüljeste proovide ja muu teabe põhjal hinnanud, et Puget Soundi lahe hülged söövad palju noori kuninglõhesid - 2016. aastal 5,2–26 miljonit smolti. 

WDFW hinnangul moodustas kuninglõhe sel aastal vaid 1–2% dieedist veebruari ja augusti vahel.

Tulemused saadi väljaheidete DNA metabarkodeerimine ja saakloomade luude identifitseerimise abil.

Loe artiklit Nate Pamplin, Dr. Scott Pearson, Dr. Joe Anderson Impact of Pinnipeds on Chinook Salmon

https://www.seattletimes.com/

 

 

Soome YLE kirjutab, et Kotka akvaariumis toimunud angerja kudemine on ikka veel segane, sest koroonapandeemia tõttu ei ole Hollandi teadlased saanud Maretariumit külastada.

Teadlased kogu Euroopas imestasid aasta tagasi, kui üks Anguilla Anguilla angerjatest kudes akvaariumisse. Looduses koevad kõik Euroopa ja Põhja-Aafrika angerjad Kesk-Atlandil Sargasso meres ning angerja kalamarju pole Euroopas kunagi saadud ilma laboratoorse hormoonravita.

Sensatsiooniks tõusnud angerjas suri peale kudemist nagu liigile on kohane. Kaks angerjat on kevadest saadik erijälgimise all, kuna on potentsiaalselt saamas suguküpseks. Nende värv on muutunud küljel hõbedasemaks, selg mustemaks. Lisaks on nende silmad võrreldes teiste akvaariumi angerjatega oluliselt suuremad.

LOE soomekeelset uudist

Teemu Lakka / Maretarium

 

 

Muudatused seoses üleminekuga e-PRIA-le.

VÄÄRTUSED