Leppneeme

Hara

Tapurla

TILGU

Ristna

Ajakiri Kalastaja eestvedamisel ning internetis toimunud rahvahääletuse tulemusena valiti 2021. aasta kalaks haug (lad Esox lucius).

Lisaks Eesti Kalastajate Seltsi poolt üles seatud haugile sai hääletada ka säina ning tõugja poolt (esitajateks vastavalt Saaremaa kalamehed ja Lõuna-Eesti kalastajate klubi).

Haug on meie vete levinuimaid kalu, keda võib leida pea kõigist veesilmadest, kus on võimalik aastaringne elu. Kui toidubaas on piisav ja elupäevi antakse, kasvab haug tublisti üle 10 kg raskuseks ning enam kui meetri pikkuseks. Eesti parimad haugiveed asuvad Väinameres ning Lääne-Eesti saarte ümbruses, kus haugivaru on pärast 1990ndatel valitsenud mõõna-aastaid kenasti taastunud.

Ajakirja Kalastaja eestvedamisel valiti Eestis aasta kala kolmandat korda. 2019. aasta kala oli jõesilm ehk sutt, 2020. aastal osutus valituks lõhe.

Haug

 

 

 

 

Vello Laht (30.05.1935 - 09.06.2021)

Leinaküünlad

Meie liikmeskonna hulgast lahkus elupõline kalur Vello Laht.

"Lahe papa", nagu teda hüüti, käis merel Turbuneemest. Nõukogude ajal töötas Võidu tee ja hiljem Kirovi kalurikohoosis. Peale kolhooside lagunemist oli Kaluriühistu Räpsa rajajate hulgas ning esimene esimees. Alates 2001. aastast, 66 aastasena jätkas rannakalurina kalapüüki füüsilisest isikust ettevõtjana. Viimastel aastatel tervis küll ei lubanud tegutseda, kuid hingelt oli ta alati kalamees.

Harju Kalandusühing avaldab sügavat kaastunnet Vello lähedastele.